A vízmentesítések utáni időszakban, a szántóként használt területek növekedésekor, menedékhelyként szolgált a növényeknek, botanikai értékeket találunk a felszínükön. Állandó kiállításainkról az alábbi oldalon olvashatnak: http://www.
  • Tiszazugi Földrajzi Múzeum, Tiszaföldvár

    Tiszazugi Földrajzi Múzeum, Tiszaföldvár

  • Tiszazugi Földrajzi Múzeum, Tiszaföldvár (2.fotó)

    Tiszazugi Földrajzi Múzeum, Tiszaföldvár (2.fotó)

  • Tiszazugi Földrajzi Múzeum, Tiszaföldvár (3.fotó)

    Tiszazugi Földrajzi Múzeum, Tiszaföldvár (3.fotó)

Elérhetőség - Tiszazugi Földrajzi Múzeum:

Tiszaföldvár, Kossuth út 101.Útvonal »
(56) 4 ... Mutat
http://www.tisz ...

Tiszazugi Földrajzi Múzeum ismertetése:

Múzeumunk alapítója, Dr. Varga Lajos 1913-ban született Szentesen. 956-ban alapította meg a térségben egyedülálló Tiszazugi Földrajzi Múzeumot. Az intézmény munkáját kilenc éven keresztül irányította. 1963-tól Németh Gyula kollégájával megszervezték az odorvári kutató tábort, amely a mai napig működik. 2003-ban hunyt el, egy kiemelkedően értékes, teljes életút végén, gazdag szellemi örökséget hagyva maga után.

A Tiszazugi Földrajzi Múzeum “Tiszavilág” című állandó kiállításának első egysége a Tiszazugot, mint kistájat mutatja be. Múzeumunk küldetése ennek a Tisza valamint a Körös által közrefogott kistájnak valamint az itt élő emberek kapcsolatának a bemutatása.

Ősmaradványok a Tisza völgyéből c. állandó kiállítás első termében a baloldali főfalon, múzeumunk őslénytani anyagát mutatjuk be a látogatóknak. A közel 300 darabból álló gyűjteményünk országos szinten is kiemelkedőnek számít.

A gyűjtemény magját mamut, őstulok, ősbölény, óriásszarvas maradványok alkotják. Rajtuk kívül még sok más faj is élt itt. Ősi jávorszarvasok, vadlovak, gímszarvasok, őstulkok, vadszamarak, rénszarvasok, vaddisznók csontjai is előkerültek a Tiszazugból. Látogatóink ezeknek az állatoknak a csontmaradványait figyelhetik meg valamint hasonlíthatják össze.

“Ti vagytok a mi katedrálisaink” - Illyés Gyula nevezte így a kunhalmokat, az Alföldnek ezeket a sajátos tájképi elemeit. Múzeumunkban a két kiállító terem között, kunhalmon “haladhat keresztül” a látogató. Miért gondoltuk azt, hogy a bemutatásuk fontos feladatunk? Mert csak azt tudjuk megvédeni a pusztulástól, amit ismerünk. A kunhalmok pedig védelemre szorulnak.

Régészeti, kultúrtörténeti emlékek őrzői. Fontos tájképi elemek, amelyek a vízformálta táj valamint ember kapcsolatának egyik fontos bizonyítékai. A vízmentesítések utáni időszakban, a szántóként használt területek növekedésekor, menedékhelyként szolgált a növényeknek, botanikai értékeket találunk a felszínükön......

Állandó kiállításainkról az alábbi oldalon olvashatnak: [1]

Nyiltvatartás

április 1 – május 31.
keddtől szombatig 8.00 – 16.00 óráig
vasárnap és hétfőn zárva

június 1 – szeptember 30.
keddtől szombatig 9.00 – 17.00 óráig
vasárnap és hétfőn zárva

október 1 – március 31.
hétfőtől péntekig 8.00 – 16.00 óráig
szombaton és vasárnap zárva

Előzetes bejelentkezés alapján ettől eltérő időpontban is lehetőség van a múzeum megtekintésére. Érdeklődni a 06/20/263-71-36 telefonszámon lehet.
Az információk tájékoztató jellegűek, melyek folyamatosan változhatnak. Kérjük vegye figyelembe a Forrás*-nál megjelölt infomációkat és ha szükséges, tájékozódjon a szolgáltatás fent feltüntetett weboldalán.
Forrás: A fenti információk a(z) Tiszazugi Földrajzi Múzeum fent található weboldláról illetve az alábbi forrásokból kerültek kivonatolásra, melynek legutolsó frissítési ideje: 2022.07.21
1. http://www.tiszazugmuzeum.hu/?page_id=71
Szerzői jogok »

Amennyiben Ön a fenti tartalom kapcsolattartója, kérjük látogasson el a(z) Tiszazugi Földrajzi Múzeum környéke.hu oldalára és kövesse az ott leírtakat.