Mézeskalácsos Tájházában nemcsak a mézeskalácsos mesterséggel ismerkedhetnek az érdeklődők, hanem állandó mackókiállítást is megtekinthetnek.
  • Mezőkövesdről röviden, Mezőkövesd

Mezőkövesdről röviden

A Matyóföld fővárosa vagy Matyóföld szíveként is emlegetett Mezőkövesd a Bükk hegység déli lábánál található, a mai napig őrzi hagyományait. Elsősorban a hungarikumnak számító színpompás matyó hímzésről és népviseletről nevezetes. 

A matyó népművészeti hagyományokból ad ízelítőt az itt található [1] Múzeum, mely híven mutatja be a matyó népművészet mellett az itt élő emberek egykori mindennapjait.

Skanzen jellegű városrésze megőrizte a régi településszerkezetet, melyben a régi házak tájházként, alkotóházként látogathatóak. A városrész bejáratát a Hadas Kapu jelzi.

Mézeskalácsos Tájházában nemcsak a mézeskalácsos mesterséggel ismerkedhetnek az érdeklődők, hanem állandó mackókiállítást is megtekinthetnek.. A Bútorfestő Alkotóház bemutatja a 250 éves bútorfestő hagyományokat. A Kisjankó Bori Emlékházban a mezőkövesdi „íróasszony” életét idézheti fel a látogató az eredeti berendezések segítségével. Gari Takács Margit Emlékházban zeneház működik, mely a népi hangszerek széles körét mutatja be. A Tűzzománcos Házban a falakat eredeti szentképek helyett tűzzománc és pasztellképek díszítik. A Fazekasházban a látogató nemcsak népi használati tárgyakat tekintheti meg, hanem megismerheti az edénykészítés módját is.

De ha itt járunk megtekinthetjük a [2] Gépmúzeumot, a Szent László templomot is.

A város másik nevezetessége a [3] melynek gyógyító vize vonzza a gyógyulni, pihenni és kikapcsolódni vágyókat. A belvárostól 3 km-re található üdülőterületen 22 medencével várja vendégeit a Zsóry-fürdő. A több mint 75 éves fürdő 60°C fokos vizének kéntartalma az egyik legmagasabb Magyarországon. A vizet 1968-ban nyilvánították gyógyvízzé.