Néhányukban kézműves műhelyek, múzeumok, bemutatóházak kaptak helyet. Kipróbálhatjuk itt a fazekasságot, vagy a szövést, de akad olyan is, amelyikben megszállhatunk, eredeti bútorok között.
  • Hollókői Ófalu, Hollókő

    Hollókői Ófalu, Hollókő

  • Hollókői Ófalu, Hollókő (2.fotó)

    Hollókői Ófalu, Hollókő (2.fotó)

  • Hollókői Ófalu, Hollókő (3.fotó)

    Hollókői Ófalu, Hollókő (3.fotó)

  • Hollókői Ófalu, Hollókő (4.fotó)

    Hollókői Ófalu, Hollókő (4.fotó)

  • Hollókői Ófalu, Hollókő (5.fotó)

    Hollókői Ófalu, Hollókő (5.fotó)

  • Hollókői Ófalu, Hollókő (6.fotó)

    Hollókői Ófalu, Hollókő (6.fotó)

Elérhetőség - Hollókői Ófalu:

Hollókő, Útvonal »
+36 20 ... Mutat
https://ho ...

Hollókői Ófalu ismertetése:

Az Ófalu 67 védett, mesebeli házacskáját 1987 óta az UNESCO is jegyzi, hazánkból elsőként került fel a világ legértékesebb örökségeit felsoroló listára, ráadásul az első falu volt az egész világon, amely kiérdemelte ezt a címet.

Valódi valamint őszinte, olyan igazi. Talán ez jellemezi legjobban a 380 lelket számláló, Magyarországon egyedülálló Világörökségi kis falut a Cserhátban, amely több mint száz éves házacskáiról ismert, de csöppet sem hasonlít skanzenre, vagy múzeumra, elevenebb, mint néhány kisváros. Úgy őrzi a hagyományait, tartását, méltóságát, hogy közben nem „olyan, mintha”, hanem „az”.

A település szívében áll a fatornyos, zsindelytetős katolikus templom, amely a falu emblematikus épülete, története 1889-ig nyúlik vissza. Körülötte keskeny nadrágszíj-telkeken sorakoznak a jellegzetes, fehérre meszelt, tornácos, deszkamellvédes, kontyolt palóc parasztházak, melyek az 1909-es tűzvész után kapták mai formájukat.
Néhányukban kézműves műhelyek, múzeumok, bemutatóházak kaptak helyet. Kipróbálhatjuk itt a fazekasságot, vagy a szövést, de akad olyan is, amelyikben megszállhatunk, eredeti bútorok között. A vendégházakban a falu történeteit betéve tudó nénikék, vagy családok invitálnak asztalukhoz, belekóstolhatunk a hamisítatlan palóc ízekbe, megtapasztalva, milyen az eredeti palócleves, tócsni vagy görhe.

Az időutazás része a sok néphagyományhoz kapcsolódó rendezvény is, amelyeket nagy örömmel ünnepel meg a falu apraja-nagyja, felöltve a máig őrzött híres palóc népviseletet. Különleges élmény az összeszokott kis közösség életének a részese lenni, még ha csak néhány napra is.
Forrás: A fenti információk a(z) Hollókői Ófalu fent található weboldláról kerültek kivonatolásra, melynek legutolsó frissítési ideje: 2024.02.14
Szerzői jogok »

Amennyiben Ön a fenti tartalom kapcsolattartója, kérjük látogasson el a(z) Hollókői Ófalu környéke.hu oldalára és kövesse az ott leírtakat.


EZEKET LÁTTAD MÁR?

Előző

Hollókői Vár

Hollókő

Következő

Hollókőről röviden

Hollókő

További programok Hollókő és környékén »